Novinky -  aktuality -  informace

 

Listopad  - prvotní bilance sklizně 2019 ....

- předpokládané nižší výnosy v roce 2019 o 10 - 20% ve srovnání s minulým rokem se vesměs potvrdili. Samozřejmě je nutno vzít v úvahu, že rok 2018 byl z hlediska objemů výnosů mimořádný. Na druhou stranu všichni vinaři se shodují na vyšší úrovni kvality letošního produktu a výsledná vína jsou očekávána na kvalitativně vyšší úrovni než v roce minulém.

- podzimní tour po cantinách je možno hodnotit standardně jako velmi úspěšnou a pozoruhodná je neustávající snaha vinařů - produttori po zařazování novinek do sortimentu a též udržení srovnatelnosti senzorických a chuťových odlišností jednotlivých odrůd - práce enologů budiž pochválena

- z aktuálních "novinek" skladem připomínám suché bílé víno - Luganu I Frati ze stejnojmenného vinařství Ca dei Frati a  exklusivní Rosa dei Frati. Dále nové ročníky produkce z oblasti severní Lombardie - údolí Valtellina, kde se rodí úžasná vína z odrůdy Nebbiolo, která v těchto horských podmínkách získává ve zcela odlišných půdních podmínkách výraznější ovocné tóny ve srovnání s tradičními stálicemi - Barolo a Barbaresco.

- naprosto mimořádným vínem z údolí Valtellina jsou aktuálně k dispozici  již poslední kartony ( 14 kusů) produktu Grumello Riserva ročníku 2009. Při jeho degustaci a dalším napití se snadno stanete závislým na této unikátní vůni a chuti suchého červeného vína z odrůdy Nebbiolo.

 

OTTIMI VINI - adresa: Gagarinova 761, Liberec 460 07, tel: +420 602 185 189, e-mail: info@ottimivini.cz