Sforzato Messere DOCG

Sforzato Messere  DOCG Sforzato Messere DOCG Vybrané nejlepší hrozny odrůdy Nebbiolo z podoblastí Sassela, Valgella, Grumello a Inferno jsou umístěny po sklizni do perforovaných kazet pouze v jedné vrstvě a ve vzdušném, suchém horském prostředí, vysychají podobu 3 měsíců.Za tuto dobu ztratí až 40% své hmotnosti a získají vyšší koncentraci cukru - extrakt nad hodnotou 35 g/l.
Po základním zpracování je víno dále školeno 1 rok v sudech barrique potom dva roky ve velkých sudech a následně ještě min. 8 měsíců dozrává v lahvích.Dosažená hodnota alkoholu je zpravidla na úrovni 14,5 %.
Jde o vynikající suché červené víno s intensivní vůní, rubínové barvy s granátovými záblesky, chuť plná, extraktivní s příznaky vyzrálých borůvek a ostružin, harmonická a sametová. Mimořádné víno, které je v této podobě zpracování vnímáno jako skvostné víno z údolí Valtellina reprezentující neskutečné možnosti odrůdy Nebbiolo.

Víno je vhodné zejména k pokrmům z červeného masa, steakům, pečeným a grilovaným úpravám.Vhodným doplňkem mohou být i vyzrálé sýry Parmigiano Reggiano a Grana Padano.

Teplota servírování : 18°- 20°C dekantovat 1 hod. před konzumací


Druh:  červené
Odrůda:  Nebbiolo 14,5 % alk.
Oblast:  LOMBARDIA
Vinařství:  Azienda Agricola CAVEN
Ročník:  2015
Obsah:  0,75 l
Cena:  870.00 Kč   (včetně DPH)
Objednací kód:  
 
Sforzato Messere DOCG 870 Kč / lahev
 

nahoru
Cena je za láhev včetně DPH. Minimální prodejní množství je karton ( 6 ks lahví ) od druhu.
OTTIMI VINI - adresa: Gagarinova 761, Liberec 460 07, tel: +420 602 185 189, e-mail: info@ottimivini.cz